مجله زیبایی و سلامت
0

43 درصد فوتی‌های تصادف به دلیل ناتوانی مراکز درمانی در تشخیص خونریزی است/تصادف دومین عامل فوت در ایران

بازدید 1

۴۳ درصد فوتی‌های تصادف به دلیل ناتوانی مراکز درمانی در تشخیص خونریزی است/تصادف دومین عامل فوت در ایران

رئیس پلیس راهور گفت: ۴۳ درصد نیز در مراکز درمانی جان خود را از دست می‌دهند، غالباً نیز در مراکز درمانی در شهرستانها نمی‌توانند نوع خونریزی را از نظر مغزی یا داخلی بودن تشخیص دهند و فرد جان خود را از دست می‌دهد.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار سید کمال هادیانفر صبح امروز در همایش یادبود قربانیان سوانح رانندگی با بیان اینکه امروزه به غیر از کرونا، تصادفات سومین عامل مرگ و میر در دنیا و دومین عامل مرگ و میر در کشورمان است، اظهار کرد: در هر ساعت دو نفر از هموطنان در تصادفات فوت می‌کنند و به ازای هر جان باخته تصادفات، 20 تا 25 نفر مصدوم، معلول یا قطع نخاع می‌شوند.

رئیس پلیس راهور سالانه با بیان اینکه تقریبا 15 تا 20 درصد مصدومان سوانح رانندگی یا دچار قطع نخاع یا مصدومیت اساسی می‌شوند، افزود: در کشورهای توسعه یافته، سبدهای مالی، برنامه‌ها و راهبردها در راستای کاهش تصادفات پیش‌بینی می‌‌شود البته در قانون ششم توسعه ما نیز این موضوع آمده اما من به خود اجازه نمی‌دهم با سیاسی‌کاری صحبت کنم، معتقدم در دولتهای گذشته در زمینه تصادفات کوتاهی شده و این دولت نیز باید در این زمینه توجه جدی داشته باشد.

وی با بیان اینکه با هر نفری که در تصادفات کشته می‌شود، 5.3 میلیارد تومان خسارات ملی به کشور وارد می‌‌شود، گفت: 30 دستگاه نقش مستقیم و غیر مستقیم (هشت دستگاه مستقیم) در حوزه تصادفات دارند.

هادیانفر با بیان اینکه 51 درصد جان‌باختگان سوانح رانندگی، در دم جان خود را از دست می‌دهند، عنوان کرد: این 51 درصد باید به میزان زیادی کاهش پیدا کند.

رئیس پلیس راهور با بیان اینکه 236 هزار کیلومتر راه و هزار و 124 شهر در کشور داریم، گفت: 6 درصد از جان‌باختگان سوانح رانندگی حین انتقال به مراکز درمانی و 43 درصد نیز در مراکز درمانی جان خود را از دست می‌دهند، غالباً نیز در مراکز درمانی در شهرستانها نمی‌توانند نوع خونریزی را از نظر مغزی یا داخلی بودن تشخیص دهند و فرد جان خود را از دست می‌دهد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه 60 درصد موتورسوارها به دلیل ضربه مغزی در تصادفات جان خود را از دست می‌دهند، متذکر شد: 80 درصد تصادفات در شمال کشور یا مربوط به عابرپیاده یا موتورسوار است.

به گفته وی، همیاران پلیس از سال 85، نقشی 18 درصدی در کاهش تصادفات داشتند.

هادیانفر با بیان اینکه در زمان پیک ترددها در هر روز 70 نفر در تصادفات جان خود را از دست می‌دهند، گفت: در مجلس گفتم باید از تمام دستگاه‌ها در زمینه تصادفات توضیح بخواهند و هر دستگاهی توضیحات خود را ارائه دهد.به نمایندگان نیز گفتم خیلی دنبال بودجه و اعتبار نیستیم و فقط می‌خواهیم در این حوزه (تصادفات) توجه داشته باشند.

فوت 50 نیروی اورژانس بر اثر تصادفات سال‌های اخیر5 درصد جرایم رانندگی باید در حوزه فرهنگ‌سازی هزینه شود

انتهای پیام/

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.