مجله زیبایی و سلامت
0

۷۱ درصد اصفهانی‌ها دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

بازدید 1

۷۱ درصد اصفهانی‌ها دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

۷۱ درصد اصفهانی‌ها دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاکید بر نقش واکسن کرونا در کاهش مرگ و میرهای کرونا اظهار کرد: ۷۱.۹درصد اصفهانی ها موفق به دریافت دز نخست واکسن کرونا شده اند.

پژمان عقدک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرآنلاین اظهار کرد: ظهر روز گذشته شنبه هشت آبان‌ماه تا ظهر امروز ۹ آبان ماه ۵۱۲ بیمار مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شده است که از این تعداد ۲۰۲ نفر در مراکز درمانی بستری شده است.

وی افزود: در حال حاضر نیز یک هزار و ۱۹۲ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری هستند که ۲۰۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفته‌اند.همچنین طی ۲۴ ساعت اخیر نیز ۱۳۳ بیمار بهبود یافته کرونا از مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ترخیص شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه کل موارد فوت شده ناشی از کرونا اعم از فوت قطعی و مشکوک به این بیماری طی ۲۴ ساعت اخیر ۱۶ نفر بوده است، تصریح کرد: از ابتدای پاندمی کرونا تا کنون یک میلیون و ۱۸۷ هزار و ۷۲۸ بیمار قطعی و مشکوک کرونا به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مراجعه کردند که از این تعداد ۴۱۶ هزار و ۶۲۲ نفر بیمار قطعی مبتلا به کرونا بوده‌اند.

وی اضافه کرد: از ابتدای آغاز این پاندمی ۱۶ هزار و ۵۳۰ بیمار مشکوک و قطعی مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جان خود را از دست دادند که ۱۱۸ هزار و ۷۲۸ نفر از آنها دارای تست مثبت کرونا بوده‌اند.

۷۱.۹درصداز اصفهانی ها دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

عقدک در ادامه با اشاره به اینکه در استان اصفهان آمادگی تزریق ۱۵۰ هزار دز واکسن در روز فراهم است، گفت: روز گذشته ۶۵ هزار دز واکسن کرونا تزریق شد و با توجه به فراهم بودن زیرساخت های لازم برای واکسیناسیون از شهروندان تقاضا می شود برای پیشگیری از عوارض شدید کرونا و رسیدن جامعه به ایمنی لازم نسبت به واکسیناسیون اقدام کنند.

وی بیان کرد: تاکنون ۷۱.۱۹ درصد جامعه دز اول و ۴۸.۹۳ درصد هم دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و به ۶۱.۸ درصد دانش آموزان هم دز نخست و ۲۲.۱۱ درصد هم دز دوم واکسن کرونا تزریق شده است و امیدواریم با تسریع روند واکسیناسیون مقدمات بازگشایی مدارس در آذرماه فراهم شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه سبد واکسن در استان اصفهان کامل است، خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد واکسیناسیون در کشور با واکسن سینوفارم انجام می شود و در روز گذشته ۶۵ هزار و ۶۹۸ نفر در این استان واکسن دریافت کردند که به ۱۴ هزار نفر دز اول و ۵۱ هزار نفر دز دوم واکسن را تزریق شد.

48

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.