مجله زیبایی و سلامت
0

۲۳ درصد دانش آموزان اصفهانی دچار چاقی هستند

بازدید 1

۲۳ درصد دانش آموزان اصفهانی دچار چاقی هستند

۲۳ درصد دانش آموزان اصفهانی دچار چاقی هستند

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: کرونا یکی از عوامل بروز چاقی در ۲۳ درصد دانش آموزان اصفهانی است.

آذر کیوان امیرپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرآنلاین در خصوص روند واکسیناسیون دانش آموزان اظهار داشت: واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال در سطح استان اصفهان در حال انجام است و تا روز گذشته از حدود ۳۹۰ هزار دانش آموز مقاطع متوسطه اول و دوم در اصفهان ۳۳۰ هزار نفر معادل ۷۵ درصد از دانش آموزان واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی افزود: برای دانش آموزان شش تا ۱۲ سال فعلاً مسئله‌ای مطرح نبوده و تصمیم نهایی به تصمیم وزارت بهداشت و مطالعات جهانی بستگی دارد. بنابراین برای بازگشایی مدارس ابتدایی تصمیمی اتخاذ نشده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: خوشبختانه با آگاهی رسانی مدارس، والدین برای واکسیناسیون دانش آموزان ترغیب شدند و این روند در بین دانش آموزان اصفهانی تسریع شده است. امیدواریم تا دو هفته آینده ۸۵ درصد جامعه دانش آموزان بین ۱۲ تا ۱۸ سال واکسینه شوند.

امیرپور با بیان اینکه تنها واکسن دریافت شده توسط دانش آموزان در اصفهان سینوفارم است، گفت: طبق آخرین مصوبه ستاد ملی کرونا بازگشایی مقطع دوم متوسطه در نیمه دوم آبان ماه و مقطع اول متوسطه هم در نیمه اول آذرماه و بر اساس رفتار کرونا در آن زمان به صورت ترکیبی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ۲۳ درصد از دانش آموزان اصفهانی دچار چاقی هستند، گفت: کرونا بر کم تحرکی دانش آموزان تاثیر مستقیم گذاشته است و امیدواریم با بخشنامه طرح سواد حرکتی میزان فعالیت دانش آموزان تا اسفندماه که بررسی می شود، ارتقا یابد.

48

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.