مجله زیبایی و سلامت
0

۱۳۶۰۰ مادر باردار دراصفهان واکسن کرونا دریافت کردند

بازدید 2

۱۳۶۰۰ مادر باردار دراصفهان واکسن کرونا دریافت کردند

۱۳۶۰۰ مادر باردار دراصفهان واکسن کرونا دریافت کردند

مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان با اشاره به اینکه ۱۳ هزار و ۶۰۰ مادر باردار واکسن کرونا دریافت کرده اند،گفت: تاکنون ۶۶ درصد جمعیت بیش از ۱۲ سال در استان اصفهان یک دوز واکسن کرونا را دریافت کردند و به ۳۰ درصد جامعه دو دوز واکسن تزریق شده است.

رضا فدایی در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین با اشاره به اینکه آمادگی تزریق روزانه بیش از ۱۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در اصفهان فراهم است، اظهار کرد: تاکنون دو میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در استان اصفهان یک نوبت و یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر هم دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه روزانه ۵۰ الی ۶۰ هزار نفر برای دریافت واکسن کرونا اقدام می کنند، تصریح کرد: تاکنون ۶۶ درصد جمعیت بیش از ۱۲ سال در استان اصفهان یک دوز واکسن کرونا را دریافت کردند و به ۳۰ درصد جامعه دو دوز واکسن تزریق شده است.

مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان با اشاره به روند کند واکسیناسیون کرونا در اصفهان گفت: از جمعیت نیم میلیون نفری دانش آموزان ۱۲ الی ۱۸ ساله در استان اصفهان نیز ۵۱ درصد دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی افزود: واکسیناسیون سیار توسط سه دستگاه اتوبوس در دروازه تهران و دولت انجام می شود و تمام افراد جامعه می توانند از این امکان استفاده کنند. روزانه ۲۰۰ نفر می توانند از طریق واکسیناسیون سیار واکسن کرونا دریافت کنند.

فدایی درخصوص تامین واکسن برکت گفت: واکسن برکت برای دریافت کنندگان دوز دوم تامین شده است و به علت کمبود واکسن برکت، برای دوز اول این واکسن تزریق نمی شود.

وی اعلام کرد: شهرستان های نطنز، بوئین میاندشت، اردستان با تزریق بیش از ۸۰ درصد بیشترین میزان دریافت واکسن کرونا را داشته اند و ۱۳ هزار و ۶۰۰ مادر باردار هم واکسن کرونا دریافت کرده اند.

مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان گفت: وضعیت کرونا در اصفهان به صورت سکون است و هنوز شواهدی از پیک ششم کرونا در اصفهان مشاهده نشده است.

وی به واکسیناسیون آنفلوانزا هم اشاره ای کرد و افزود: واکسن های آنفلوانزا در داروخانه های استان اصفهان توزیع شده است و توصیه می شود افراد با بیماری های زمینه ای و خاص این واکسن را دریافت کنند. مقداری از این واکسن هم بین کادر درمان توزیع شده است.

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.