مجله زیبایی و سلامت
0

کمبود کیت تشخیص اومیکرون نداریم

بازدید 139

کمبود کیت تشخیص اومیکرون نداریم

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: کیت تشخیص اومیکرون در کشور طراحی و ساخته شده و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سعید کریمی در حاشیه پنجاه و پنجمین جلسه کمیته علمی کشوری کرونا که در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران برگزار شد، اظهار داشت: کیت تشخیص اومیکرون در کشور طراحی و ساخته شده و کمبودی هم در این زمینه وجود ندارد چون تعداد زیادی در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور توزیع شده و اگر پزشکی شک کند که یک مورد اومیکرون وجود دارد، حتما آزمایش انجام می‌شود.

وی افزود: از نظر علمی قابل قبول نیست که همه تست‌های تشخیصی در کشور بر اساس تشخیص اومیکرون باشد چون ابتدا تست PCR گرفته می‌شود و در موارد مشکوک، تست اومیکرون هم انجام می‌شود. مشکل اصلی کشور، کمبود کیت تشخیص اومیکرون نیست. اومیکرون علائم خفیفی دارد و ممکن است بیماران برای آزمایش مراجعه هم نکنند چراکه علائمی شبیه سرماخوردگی دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت یادآور شد: اومیکرون قدرت سرایت‌پذیری بسیار بالایی دارد و در کشورهای مختلف، خیلی سریع منتشر شده و مراکز درمانی سراسر کشور نیز آمادگی‌های لازم را دارند.

کریمی تاکید کرد: افرادی که واجد شرایط تزریق دوز سوم واکسن کرونا هستند حتماً سریعا نسبت به این کار اقدام کنند چون مطالعات زیادی شده که نشان می‌دهد تزریق دوز سوم می‌تواند به شدت در مقابل اومیکرون موثر باشد و از بستری شدن و مرگ و میر بیماران، پیشگیری کند.

وی خاطرنشان کرد: امروز بحث‌های علمی خیلی خوبی در مورد تزریق واکسن کرونا به گروه سنی 5 تا 12 سال در جلسه کمیته علمی کشوری انجام و مستندات ارائه شد اما تصمیم قطعی هنوز گرفته نشده و باید نظرات و مصوبات این کمیته را به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه کنیم تا پس از تایید و تصویب، ابلاغ شود.

معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: نسخه نویسی الکترونیک به شدت و به سرعت در حال پیشرفت است و مسلم است وقتی طرحی ملی با این وسعت اجرا می‌شود، اوایل آن ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد البته زیرساخت ها به تدریج در حال فراهم شدن است و وزارت بهداشت به تنهایی، متولی این کار نیست بلکه چندین مجموعه و دستگاه باید همکاری کنند تا مشکلات برطرف شود. هدف ما رسیدن به نسخه نویسی و در نهایت پرونده الکترونیک سلامت است.

اکثر مبتلایان اومیکرون بیماری خفیف تا متوسط گرفته‌اندتعداد مبتلایان اومیکرون در کشور به 159 نفر رسید"اومیکرون" سویه غالب کرونا در فرانسه شد

انتهای پیام/

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.