مجله زیبایی و سلامت
0

کسانی که قصد مسافرت به خارج را دارند چه زمانی دز سوم واکسن آسترازنکا را تزریق کنند؟

بازدید 4

کسانی که قصد مسافرت به خارج را دارند چه زمانی دز سوم واکسن آسترازنکا را تزریق کنند؟

کسانی که قصد مسافرت به خارج را دارند چه زمانی دز سوم واکسن آسترازنکا را تزریق کنند؟

ایرنا نوشت: عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: درخواست کنندگان واکسن آسترازنکا برای سفر به خارج از کشور، در صورت تزریق دو دز اولیه از سایر واکسن‌های کرونا، فاصله ۴ تا ۶ ماه برای تزریق این واکسن را رعایت کنند.

با توجه به اینکه بیشتر مردم کشور ما واکسن سینوفارم را دریافت کرده اند، این سوال پیش آمده افرادی که دو دز این واکسن را دریافت کرده اند، آیا محدودیتی برای دریافت واکسن آسترازنکا دارند یا به عبارتی بهترین زمان دریافت این واکسن چه زمانی است؟

دکتر مصطفی قانعی عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا و فوق تخصص ریه در این خصوص توضیح داد: اگر فردی با توجه به دریافت دو دز واکسن سینوفارم به دلیل اقدام برای سفر به خارج از کشور خواستار دریافت واکسن آسترازنکا باشد، با رعایت فاصله چهار تا ۶ ماه مشکلی برای دریافت دز این واکسن نخواهد داشت.

وی بیان کرد: قبل از سپری کردن این محدوده زمانی، تزریق واکسن با رضایت خود فرد صورت می گیرد چون هنوز پیش بینی نشده که تزریق دز واکسن کرونا پیش از گذراندن این مدت عارضه ایجاد می کند یا نه.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص خطرات احتمالی تزریق واکسن آسترازنکا پیش از دوره مشخص شده، افزود: هنوز کار مطالعاتی در این خصوص انجام نشده است ولی اگر فرد اصرار دارد می تواند جهت دریافت واکسن آسترازنکا به پایگاه های مشخص شده دانشگاه های علوم پزشکی مراجعه کند و رضایتنامه پر کند.

قانعی یادآور شد: نمی توانیم بگوییم زدن واکسن پیش از گذراندن دوره مشخص شده خطرناک است یا نه ولی بهتر است این فاصله ۴ تا ۶ ماهه رعایت شود.

وی با اشاره به اینکه عکس این مشکل نیز وجود دارد، گفت: کسانی که خارج از کشور بوده اند و در حال حاضر به داخل کشور عزیمت می کنند چون اطلاعات دریافت واکسن آنها در سامانه وزارت بهداشت نیست، مجبور هستند واکسن های موجود در داخل را دریافت کنند تا اسم آنها در سامانه ثبت شود، به این ترتیب این مشکل هم برای افرادی که از خارج وارد کشور می شوند و هم از ایران خارج می شوند، وجود دارد.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: به هر حال این مشکل به این شکل حل نمی شود، باید سازمان بهداشت جهانی به کشورهایی که برای پذیرش واکسن سینوفارم مقاومت می کنند، فشار بیاورد تا از اینکه یک واکسن را قبول داشته باشند و واکسن دیگر را قبول نداشته باشند، دست بردارند. این مشکل به این شکل حل نخواهد شد، در حال حاضر بیشترین واکسن کرونای دنیا را سینوفارم چین تامین کرده است.

۴٧٢٣١

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.