مجله زیبایی و سلامت
0

پرداخت ماهانه 480 میلیارد تومان برای نسخ الکترونیک/ پوشش بیمه‌ای 42 میلیون نفر در سازمان بیمه سلامت

بازدید 1

پرداخت ماهانه ۴۸۰ میلیارد تومان برای نسخ الکترونیک/ پوشش بیمه‌ای ۴۲ میلیون نفر در سازمان بیمه سلامت پرداخت ماهانه 480 میلیارد تومان برای نسخ الکترونیک/ پوشش بیمه‌ای 42 میلیون نفر در سازمان بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه ماهانه ۴۸۰ میلیارد تومان نسخ الکترونیک را پرداخت می‌کنیم، گفت: بیش از ۴۲ میلیون نفر مخصوصا افرادی که نیاز به کمک دارند تحت پوشش ما هستند.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا، محمدمهدی ناصحی در نشست خبری به مناسبت هفته بیمه سلامت اظهار داشت: سازمان بیمه سلامت به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های بیمه‌ای کشور پشتیبان نظام سلامت است و بیشتر از 42 میلیون نفر مخصوصا افرادی که نیاز به کمک دارند تحت پوشش ما هستند. در بیمه روستاییان و پوشش همگانی 80 درصد جمعیت کشور در این صندوق قرار دارند و همچنین سایر اقشار، خانواده شهدا، کارکنان دولت، عشایر و طیف وسیعی که نیاز به بیمه دارند از اتباع خارجی تا معتادان تحت پوشش بیمه سلامت هستند. بیمه سلامت با 5 صندوق خدمت ارائه می‌کند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت افزود: سازمان بیمه سلامت تا پایان مرداد مطالبات بخش خصوصی را پرداخت کرده است و در بخش دولتی تیرماه تمام شده است. بیمه روستایی که مغفول بوده است را داریم به موقع پرداخت می‌کنیم و همزمان با حقوق همکاران پرداخت می‌کنیم. ماهانه داریم نزدیک 480 میلیارد تومان را به‌روز برای صندوق و نسخ الکترونیک پرداخت می‌کنیم.

وی ادامه داد: در دو سال گذشته کار نسخه‌نویسی الکترونیکی با همه مشقت‌ها پیشرفت کرد و برخی استان‌هایی که کمترین امکانات را دارند مانند کردستان و کرمان نزدیک 100 درصد پوشش نسخه نویسی الکترونیک در بخش خصوصی و دولتی داریم. همکاری جامعه پزشکی و همراهی مردم با این طرح بسیار خوب بوده است.

ناصحی گفت: ما می‌توانیم با بازبینی فرایندها و به‌روز کردن آنها می‌توانیم مصارف و منابع را ساماندهی کنیم. ما پوشش جمعیتی خوبی داریم و خدمات ما روز به روز بهتر می‌شود و افتخار داریم بیماری‌ اوتیسم را تحت پوسش بردیم.

ناصحی ادامه داد: در این راستا مجوز گرفتیم تا بیمه خدمات توانبخشی را در 5 دانشگاه به شکل پایلوت اجرا کنیم که این گام بزرگی است. به بیماری‌های صعب‌العلاج هم کمک‌های زیادی کردیم و امروز هم درخواستم این است که بتوانیم برای بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج 100 درصد هزینه‌ها را پرداخت کنیم و مردم مشکلی نداشته باشند. مکانیسم‌ها و طرح‌هایی داریم که اگر قوام یابد قادر خواهیم بود بیمه‌شدگان را تامین کنیم‌.

وی خاطرنشان کرد: نگاه اصلی و مهم ما این است که با استفاده از تمام ظرفیت‌ها کاری کنیم پرداختی از جیب مردم کمتر باشد و پیشنهاد ما تلفیق بخشی از بیمه پایه و بیمه تکمیلی است و امیدواریم سازمان‌ها و بنیادهای حمایتی در کنار بیمه تکمیلی بیایند و در کنار بیمه آتیه‌سازان می‌توانیم به راحتی تمام هزینه‌های روستاییان را در این زمینه پرداخت کنیم.

تمام خدمات بیمه سلامت به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود

انتهای پیام/

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.