مجله زیبایی و سلامت
0

وزیر بهداشت: تیرماه حدود پنج میلیون دز واکسن تزریق شده بود، اما امروز به ۸۴ میلیون دز رسیده‌ایم

بازدید 2

وزیر بهداشت: تیرماه حدود پنج میلیون دز واکسن تزریق شده بود، اما امروز به ۸۴ میلیون دز رسیده‌ایم

وزیر بهداشت: تیرماه حدود پنج میلیون دز واکسن تزریق شده بود، اما امروز به ۸۴ میلیون دز رسیده‌ایم

ایسنا نوشت: وزیر بهداشت با اشاره به لزوم همکاری نزدیک وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی جهت تحقق عدالت در سلامت، درباره وضعیت واکسیناسیون علیه کرونا در کشور، گفت: وقتی که در تیر ماه میزان واکسیناسیون را بررسی می‌کنیم، حدود پنج میلیون دز واکسن تزریق شده بود، اما امروز به ۸۴ میلیون دز رسیدیم و ۷۹ میلیون دز در طول 2.5 ماه تزریق شد که رکوردی جهانی است.

دکتر بهرام عین‌اللهی در جلسه تودیع و معارفه روسای کل سازمان نظام پزشکی، گفت: قدردان زحمات افرادی که از تشکیل سازمان نظام پزشکی تاکنون زحمت کشیدند، هستیم. بعد از پیروزی انقلاب، مسوولیت‌های بزرگی بر دوش جامعه سلامت گذاشته شد. جوانان مدافع سلامت که باید شهرها و روستاها را طی می‌کردند تا عقب‌ماندگی‌های گذشته را جبران کنند. در همین حین بود که مساله دفاع مقدس پیش آمد و در جبهه‌های مقدس هم این افراد به درمان مجروحان پرداختند.

وی افزود: جهاد سلامت در این ۴۰ سال ادامه داشت تا اینکه در دو سال اخیر به حد اعلای خود رسید، چراکه جنگ جهانی با ویروس منحوس کرونا منجر به بسیج مدافعان سلامت در کشور شد و آنها را در خط مقدم نبردی دشوار قرار داد. جامعه پزشکی در عرصه دفاع از سلامت تا پای جان ایستادند و برای سلامت مردم خود را به آب و آتش زدند. هنگامی که خیلی‌ها از ترس کرونا با دلیل محدودیت‌ها از منزل بیرون نمی‌آمدند، جامعه پزشکی و سلامت، عاشقانه در مراکز درمانی خدمت می‌کردند.

نمی‌توانیم درمان مردم را معطل تاخیر و تعجیل تصمیم‌گیری این و آن کنیم

عین‌اللهی تاکید کرد: ما طبیبیم ما جامعه سلامتیم، نه صنعتگریم، نه تاجریم و نه سیاستمدار و باید قدر خودمان را بدانیم. بنابراین نمی‌توانیم درمان مردم را معطل تاخیر و تعجیل تصمیم‌گیری این و آن کنیم و جان مردم مهمترین اولویت ماست. ما در اسرع وقت باید جان مردم را درمان کنیم. ما کادر سلامت سوگند خوردیم که هرکه در این سرا درآمد، درمانش کنیم و از ایمانش نپرسیم. دز دفاع از سلامت هما رنگ‌ها، رنگ باخته و به رنگ سپید سلامت درمی‌آید. در دفاع از سلامت، همه شکاف‌ها، اختلاف‌ها، چند دسته‌گی‌ها، پراکندگی‌ها در مفهوم بزرگ‌انسانیت حل شده و مطمئن باشید که روح ایثار و فداکاری مدافعان سلامت، دل‌های مرده را بیدار و روان‌های افسرده را امیدوار می‌کند.

سلامت تک بعدی نیست

وزیر بهداشت ادامه داد: بیماری همه‌گیر کرونا نشان داد که سلامت یک بعدی نیست و بر همه ابعاد زندگی و معیشت مردم موثر است. امروز می‌بینیم که بسیاری از مسائل اقتصادی، بیکاری و… موثر از سلامت بوده و امروز همه سیاستگذاران به اهمیت سلامت بیش از پیش پی می‌برند. امروز حرکت پرشکوه مردم در واکسیناسیون عمومی کرونا، منجر به شگفتی همه اندیشمندان جهان شده و برای ما امیدبخش تحول عظیم در آینده سلامت مردم است.

تزریق ۷۹ میلیون دز در عرض ۲.۵ ماه

عین‌اللهی گفت: وقتی که در تیر ماه میزان واکسیناسیون را بررسی می‌کنیم، حدود پنج میلیون دز واکسن تزریق شده بود، اما امروز به ۸۴ میلیون دز رسیدیم و ۷۹ میلیون دز در عرض ۲.۵ ماه تزریق شد که رکوردی جهانی است. در عرض یک هفته به اندازه جمعیت برخی کشورهای حاشیه‌ای توانستیم واکسیناسیون انجام‌ دهیم و این فقط با حمایت مردم شدنی بود. در دفاع مقدس مشخص شد که اگر ما مردم را به صحنه آوریم، موفقیم. هر برنامه‌ای در صورتی موفق می‌شود که مردم به صحنه آیند. اگر مردم از برنامه‌ای حمایت نکنند، قطعا با شکست مواجه می‌شوند. صحنه باشکوهی از همبستگی و همکاری در راه اهداف مقدس سلامت با دستور رئیس جمهور با مشارکت همه وزارتخانه ها و سازمان ها و..‌. شکل گرفت که حرکتی تاریخی را شکل داد تا ناراحتی‌هایی که در مرداد شاهد بودیم و شاهد مرگ‌بیش از ۷۰۰ نفر در روز بودیم که واقعا یک فاجعه ملی و دردناک بود، رفع شود.
در این مراسم که با حضور محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، زاکانی، شهردار تهران، قاضی زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و… برگزار شد، از برخی خانواده‌های شهدای سلامت تقدیر شد.

۴۷۲۳۳

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.