مجله زیبایی و سلامت
0

وزارت بهداشت: مدارس کشور به‌طور همزمان بازگشایی نشوند

بازدید 1

وزارت بهداشت: مدارس کشور به‌طور همزمان بازگشایی نشوند وزارت بهداشت: مدارس کشور به‌طور همزمان بازگشایی نشوند

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ضرورت دارد که مدارس به شکل منطقی و معقول بازگشایی شود و این تصمیم باید به گونه‌ای اجرا شود که زنجیره بیماری کرونا نیز قطع شود.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا، قاسم جان بابایی در حاشیه جلسه کمیته علمی کرونا که در بیمارستان قلب شهید رجایی برگزار شد، اظهار داشت: امروز چهل و پنجمین جلسه کمیته علمی کشوری کرونا و چهارمین جلسه در دولت جدید برگزار شد و در آن موضوعاتی مانند تصمیم کمیته علمی برای بازگشایی مدارس و موسسات آموزشی، ارزیابی هوشمندسازی محدودیت‌ها در سه استان قزوین، آذربایجان غربی و کردستان، ارزیابی خدمات آزمایشگاهی در روش‌های مولکولی و آنتی ژنی و بررسی ژنی، عفونت‌های قارچی یا قارچ سیاه و استفاده از طب ایرانی به عنوان طب مکمل برای بیماران کووید19 بررسی شد.

وی افزود: کمیته علمی در خصوص بازگشایی مدارس و موسسات آموزشی، تصمیم‌گیری علمی کرده و جوانب مختلف، در نظر گرفته می‌شود. باید سود و زیان باز و بسته بودن مدارس را مورد توجه داشته باشیم اما عدم بازگشایی مدارس، آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به دانش‌آموزان وارد می‌کند و لازم است که برای بازگشایی مدارس، تصمیم‌گیری شود که البته ملاحظاتی دارد.

معاون وزیر بهداشت عنوان کرد: اولویت بازگشایی مدارس ترجیحا باید در استان‌ها و مناطقی باشد که کمترین میزان بار بیماری را دارند چون بار بیماری، مهم‌ترین فاکتور در هر منطقه است و بار بیماری، به عنوان مهم‌ترین مولفه باید مورد توجه قرار گیرد و نباید مدارس در کل شهرستان‌های قرمز، زرد، نارنجی و آبی همزمان بازگشایی شوند.

جان بابایی تصریح کرد: یکی از مسائل مهم این است که چه دروسی در مدارس و موسسات آموزشی حتما باید حضوری ارائه شود چون در دروس حضوری، کارایی روش های مجازی، موثر نیست و حتما باید این ملاحظه نیز برای بازگشایی مدارس در نظر گرفته شود. همچنین زیرساخت‌هایی در وزارت آموزش و پرورش مانند واکسیناسیون دانش‌آموزان، تامین ماسک، شستشوی مداوم دست‌ها و فضای فیزیکی مناسب نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در خصوص برداشتن برخی محدودیت‌ها در تهران، گفت: خوشبختانه روند مرگ و میر، بستری و بار سرپایی در تهران رو به کاهش است. یکی از مولفه های محدودیت ها، لغو ساعات دورکاری کارمندان در تهران است اما مولفه اصلی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی است که به کرات در مورد آن گفته شده است. وقتی مردم به راحتی به رستوران می‌روند، عاقلانه نیست بگوییم ادارات با نیمی از ظرفیت خود کار کنند!

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: در حال حاضر، اولویت اصلی وزارت بهداشت، واکسیناسیون افراد بالاتر از 12 سال است. واکسن در مطالعاتی که انجام شده و آمارهایی که داریم، بی شک در کاهش مرگ و میر و بستری افراد میانسال و سالمند موثر بوده است. در سالمندان، مرگ و میر بیش از 20 درصد کاهش پیدا کرده البته واکسیناسیون سالمندان قبل از پیک پنجم انجام شد و اگر بخواهیم قضاوت صحیح کنیم باید زمان بیشتری بگذرد چون روزانه بالای یک میلیون دُز واکسن در کشور تزریق می‌شود و تاثیر واکسیناسیون در پیشگیری از پیک‌های بعدی کرونا است.

1.4 میلیون دوز واکسن آسترازنکا از آلمان وارد کشور شد تزریق دو دوز واکسن کرونا شرط ورود به ایران است تایید تزریق دوز سوم واکسن کرونا در کمیته واکسن/ قیمت‌گذاری مواد اولیه دارو در دستور کار

انتهای پیام/

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.