مجله زیبایی و سلامت
0

وزارت بهداشت: ایمنی‌زایی و سلامت واکسن‌های داخلی و خارجی بررسی می‌شود

بازدید 1

وزارت بهداشت: ایمنی‌زایی و سلامت واکسن‌های داخلی و خارجی بررسی می‌شود

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو و تجهیزات پزشکی با بیان اینکه ایمنی زایی و سلامت واکسن‌های داخلی و وارداتی زیر ذره بین است، گفت: هر واکسنی که قرار است به هموطنان عزیزمان تزریق شود باید قبل از تزریق در آزمایشگاه تخصصی ارزیابی شود.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سید محمود مسیحا هاشمی مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو و تجهیزات پزشکی با طرح این ادعا که ایمنی زایی و سلامت واکسن‌های داخلی و وارداتی زیر ذره بین است و بیش از ده‌ها آزمایش تخصصی روی واکسن‌ها انجام می‌شود، اظهار کرد: یکی از وظایف آزمایشگاه مرجع کنترل سازمان غذا و دارو ارزیابی داروها، غذا و ترکیبات مختلف از جمله واکسن است که ما برای هرکدام از آنها آزمایشگاه های تخصصی خاص خود را داریم.

وی ادامه داد: در حوزه واکسن، آزمایشگاه تخصصی واکسن و ارزیابی را داریم و هر واکسنی که قرار است به هموطنان عزیزمان تزریق شود باید قبل از تزریق در این آزمایشگاه ارزیابی شود.

هاشمی تصریح کرد: در ارزیابی‌ها ما باید به چند سوال مبنی بر اینکه آیا این واکسن‌ها بی خطر و بی ضرر هستند یا خیر؟، آیا واکسن ها موثر بوده به این معنا که به اندازه مطلوب ایمنی ایجاد می‌کنند یا خیر؟ و اینکه آیا این واکسن ها دارای دوز مناسب و مقدار محتویات لازم که مد نظر است، هستند یا خیر؟ پاسخ می‌دهیم.

مدیرکل آزمایشگاه های مرجع کنترل غذا و دارو و تجهیزات پزشکی در پایان عنوان کرد: برای اثبات بی ضرری واکسن‌ها، تست‌های متعددی که نزدیک به 10 تا 13 عدد است را انجام می‌دهیم.

به گزارش تسنیم پیش از این انتشار نامه‌ای درباره مطالعه درمورد میزان اثربخشی سه واکسن کرونا در ایران، جنجال زیادی به پا کرده بود. ماجرای یک نامه جنجالی درباره "اثربخشی واکسن سینوفارم" در ایران

بررسی نیازسنجی تزریق دوز سوم واکسن سینوفارم/ توزیع واکسن پاستور برای 12 تا 18 ساله‌هااکثر بیماران بستری‌ در ICU واکسن کرونا نزده‌اند/ علت فوت برخی افراد علی‌رغم تزریق 2 دوز واکسنماجرای یک نامه جنجالی درباره "اثربخشی واکسن سینوفارم" در ایران/ آقای لنکرانی پاسخگوی افکار عمومی باشید!

انتهای پیام/

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.