مجله زیبایی و سلامت
0

مراحل تأیید واکسن‌های ایرانی کرونا در سازمان جهانی بهداشت تا اواخر امسال ادامه دارد

بازدید 1

مراحل تأیید واکسن‌های ایرانی کرونا در سازمان جهانی بهداشت تا اواخر امسال ادامه دارد

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران درباره تأیید واکسن‌های ایرانی کرونا گفت:‌ پروسه آماده‌سازی دیتاها و تحلیل آن‌ها از نظر اثرگذاری واکسن‌ها و عوارض جانبی احتمالاً تا آخر امسال یا اوایل سال بعد آماده و به سازمان ارائه می‌شود.

– اخبار اجتماعی –

دکتر سید جعفر حسین، نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران، در پاسخ به سؤال تسنیم درباره دریافت مجوز واکسن‌های ایرانی کرونا از سازمان جهانی بهداشت اظهار کرد: سه تا از واکسن‌هایی که توسط ایران تولید شده‌اند، از سازمان غذا و داروی ایران مجوز خود را گرفته‌اند و در مرحله توزیع و پخش هستند؛ برای این که مجوز سازمان جهانی بهداشت را بگیرند، مدارک این واکسن‌ها باید به شکلی آماده شود که مورد تایید واحد بررسی این سازمان قرار بگیرد. این پروسه آماده‌سازی دیتاها و تحلیل آن‌ها از نظر اثرگذاری واکسن‌ها و عوارض جانبی حدود یک ماه است که شروع شده و احتمالاً تا آخر امسال یا اوایل سال بعد آماده و به شکل پکیجی که سازمان جهانی بهداشت برای بررسی قبول دارد ارائه می‌شود تا بتوانند تاییدیه این سازمان را بگیرند.

جلال نائلی، معاون اداره روابط بین‌الملل وزارت بهداشت نیز در ادامه افزود: پیرو توضیحاتی که آقای جعفر حسین دادند، سه واکسن ایرانی مجوز مصرف اضطراری توسط سازمان غذا و داروی جمهوری اسلامی ایران را به عنوان مرجع اصلی در این حوزه، دریافت کردند.

وی تاکید کرد: مذاکرات برای دریافت مجوز سازمان جهانی بهداشت شروع شده است. ابتدا جلسه‌ هماهنگی بین دفتر منطقه‌ای و دفتر کشوری سازمان جهانی بهداشت، سازمان غذا و دارو در حوزه بین الملل و تولید کنندگانی که مجوز مصرف اضطراری کشوری را دارند، برگزار شده است.

نائلی تصریح کرد: تمام مستندات مجدداً بررسی و تقریبا رفع نواقص شده و برای بررسی توسط سازمان جهانی بهداشت و دریافت مجوز، در حال ارسال به این سازمان است.

معاون اداره روابط بین‌الملل وزارت بهداشت عنوان کرد: سه تا از واکسن‌های ایرانی مجوز تولید گرفته‌اند که همه آن‌ها آزمایش‌های بالینی را به خوبی گذرانده‌اند و درصد ایمنی قابل قبولی را برای افراد واکسینه شده، ایجاد کرده‌اند.

وی افزود: چند واکسن دیگر هم هستند که امروز مدارکشان را برای بررسی به سازمان غذا و دارو ارائه دادند که در حال بررسی هستند.

نائلی تصریح کرد: دست یافتن به تکنولوژی واکسن یک بحث است و تولید آن در سطح صنعتی یک بحث دیگر است. خوشبختانه تولیدکنندگان داخلی از نظر تامین تجهیزات لازم برای تولید، موفق بوده‌اند و به عنوان مثال فاز دو تولید واکسن برکت هم در حال بهره‌برداری است و به محض راه افتادن فاز سه، تولیدات این فاز نیز به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده ایران به بازار وارد خواهد شد.

وی تاکید کرد: مقدار زیادی از واکسن‌های داخلی از جمله برکت، اسپایکوژن و پاستور تولید شده و در انبارهای سازمان غذا و دارو در حال گذراندن تست‌های نهایی و ورود به بازار هستند.

نائلی پیرامون تولید واکسن اسپایکوژن اظهار کرد: اسپایکوژن هم با مشارکت با طرف استرالیایی، کیفیت خوبی داشته و تولیدات آن در حال تحویل به سازمان غذا و دارو است.

وی افزود: واکسن پاستور هم که یکی از واکسن‌های با کیفیت بسیار خوب است، مرحله بعدی تولید خود را برای ارائه به نظام سلامت آماده کرده و در حال گذراندن بررسی‌های کیفی در سازمان غذا و دارو است.

نائلی تاکید کرد: نتایج خوب واکسن‌های ایران باعث شده متقاضیان زیادی داشته باشد و مشکل کمبود واکسن تحویلی به زودی حل خواهد شد.

انتشار مقاله مرحله پیش‌بالینی واکسن برکت در یک مجله معتبر جهانیارسال مستندات واکسن برکت به سازمان جهانی بهداشت/ نظر وزارت بهداشت درباره بازگشایی مدارس

انتهای پیام/

انتهای پیام/

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.