مجله زیبایی و سلامت
0

لزوم توجه به پرستاری جامعه‌نگر برای مواجهه با بحران سالمندی در 2 دهه آینده

بازدید 1

لزوم توجه به پرستاری جامعه‌نگر برای مواجهه با بحران سالمندی در ۲ دهه آینده

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه در ۲ دهه آینده با بحران سالمندی مواجه خواهیم بود، گفت: توجه به پرستاری جامعه‌نگر برای عبور از این بحران نقش برجسته و پررنگی خواهد داشت.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ عباس عبادی در نشست مشترک وزیر بهداشت با شورای عالی نظام پرستاری ضمن قدردانی از وزیر بهداشت برای تشکیل این جلسه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون پرستاری و پرستاران، تاسیس معاونت پرستاری در سال 92 را یکی از آرمان‌ها و مطالبات جامعه پرستاری به عنوان بزرگ‌ترین گروه نظام سلامت و موثرترین گروه در توسعه سلامت و مراقبت و درمان دانست و افزود: الحمدالله با تشکیل معاونت پرستاری ریل‌گذاری برای ارائه خدمات مطلوب‌تر و موثرتر در حوزه مراقبت گذاشته شده و تلاش‌های خوبی از گذشته تاکنون با همکاری این معاونت و نظام پرستاری و انجمن‌های علمی برای تحقق مفهوم عدالت و فراهم‌سازی خدمات ایمن، موثر، خدامحور، به موقع و اثربخش مهیا شده است.

عبادی تاکید بر کرامت بیمار به عنوان پیش شرط فلسفه انقلاب اسلامی و کرامت مراقبت‌کنندگان و تکریم پرستاران که در فرمایشات ادواری مقام معظم رهبری به آن اشاره شده است را از اولویت‌های این معاونت در برنامه‌ریزی‌ها دانست و گفت: جذب و نگهداشت، تسریع در جذب و استخدام، افزایش انگیزه، ارتقای دانش مراقبتی به روز و رصد شاخص‌های حوزه سلامت مرتبط با پرستاری از دیگر موضوعات مهم در برنامه‌ریزی‌های این حوزه است.

معاون پرستاری توجه به بیماری‌های غیرواگیر را به عنوان یک اصل مهم برشمرد و تصریح کرد: الگوی جمعیتی کشور در دو دهه آینده با طوفان و بحران سالمندی روبروست که نقش پرستاری و به ویژه نقشی که پرستاران بهداشت سلامت جامعه دارند، پررنگ است بنابراین برنامه‌ریزی از امروز هم برای این بحران ممکن است دیر باشد و لذا سایر نهادها هم باید همسو با این موضوع همراه شوند.

عبادی افزود: ظرفیت‌های پنهان و آشکاری در حوزه پرستاری وجود دارد و با تقویت پرستاری جامعه‌نگر، پرستاری در منزل و سایر اجزایی که در برنامه‌های پیش‌بینی شده یا پیش‌بینی خواهد شد می‌توانیم موج سالمندی دو دهه آتی را مدیریت کرده و تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

وی نظام پرستاری را یک رکن تاثیر گذار در حوزه سلامت دانست و افزود: ظرفیت شبکه‌ای هیئت مدیره‌های پرستاری به عنوان یکی از موثرترین نهادها علاوه بر توجه به موضوعات صنفی به عنوان بازوی اجرایی وزارت بهداشت برای احقاق حقوق مردم کمک‌کننده خواهد بود.

معاون پرستاری با استقبال از همگرایی در گروه‌های مردم‌نهاد بخصوص نظام پرستاری گفت: اگر چه ممکن است زبان ما متفاوت باشد اما ارتقای حرفه و تعالی سلامت مردم به عنوان هدف مشترک با همنوایی دنبال خواهد شد.

دیدار وزیر بهداشت با سفرای کشورهای اهدا‌کننده واکسن کرونا به ایران اثربخشی واکسن‌های کرونا در پیشگیری از عفونت شدید 50 تا 70 درصد است یک میلیون دوز واکسن آسترازنکا از لهستان وارد کشور شد وزارت بهداشت: ایمنی‌زایی و سلامت واکسن‌های داخلی و خارجی بررسی می‌شود

انتهای پیام/

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.