مجله زیبایی و سلامت
0

لابی‌بازی برای تصدی چهره‌های بی‌سابقه بر هلال احمر

بازدید 1

لابی‌بازی برای تصدی چهره‌های بی‌سابقه بر هلال احمر

لابی‌بازی برای تصدی چهره‌های بی‌سابقه بر هلال احمر

ایلنا نوشت: در آستانه انتخاب رئیس کل جمعیت هلال احمر، شنیده‌ها از فشار سنگین پشت پرده برای تغییر یک مصوبه شورای عالی این جمعیت حکایت دارد که با هدف جاده‌صاف‌کنی تصدی برخی چهره‌های بدون سابقه مرتبط بر این سازمان مهم در جریان است.

شورای عالی هلال احمر در سال ۱۳۹۸ مصوب کرده است که کاندیداهای ریاست کلی جمعیت هلال احمر حتما باید سابقه مدیریت در هلال احمر را داشته باشند اما حالا برخی از متقاضیان ریاست هلال احمر با توجه به عدم برخورداری از سابقه مدیریتی مرتبط، با لابی و نفوذ به دنبال حذف این مصوبه از شروط ریاست کلی جمعیت هلال احمر هستند.

این لابی‌ها در شرایطی انجام می‌شود که مصوبه شورای عالی جمعیت هلال احمر با هدف حفظ استقلال این جمعیت،‌ صیانت از شان تخصصی و حرفه‌ای آن و جلوگیری از سیاسی شدن مدیریت بر این مجموعه تصویب شده است. این مصوبه مترقی حالا با لابی‌های پشت پرده برخی چهره‌های سیاسی به خطر افتاده و این مهم ضرورت هوشیاری دولت، شخص رئیس‌جمهور و قوه قضائیه را طلب می‌کند.

جالب اینکه در آستانه تصمیم سرنوشت‌ساز شورای عالی هلال احمر، ۲۳ نفر خود را نامزد ریاست کلی این سازمان امدادی کرده‌اند که در سالهای اخیر بی‌سابقه است. شماری از این افراد کوچکترین سابقه مدیریت در هلال احمر را ندارند و حالا با ادعای انتساب به برخی چهره‌ها و جریانات سیاسی، به دنبال دور زدن قواعد حرفه‌ای مدیریت در هلال احمر و مصوبات شورای عالی این جمعیت هستند.

این در حالی است که علاوه بر آسیب‌های روشن چنین تصمیم خطرناکی از قبیل سیاسی شدن جمعیت هلال احمر یا انتصاب مدیر بی‌تجربه و غیرحرفه‌ای بر راس مهم‌ترین سازمان امدادی کشور، این تصمیم اجحاف آشکار در حق کسانی که به دلیل اطلاع از شروط ریاست کلی جمعیت هلال احمر نامزد این سِمَت نشده‌اند نیز به شمار می‌رود. از همین رو اقدام به حذف مصوبه یاد شده در روز تصمیم‌گیری اساسا دارای مشکل حقوقی است و چنین اقدامی می‌تواند ورود دیوان عدالت اداری و ملغی شدن انتخاب رئیس کل جمعیت هلال احمر را به دنبال داشته باشد.

۴۷۲۳۳

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.