مجله زیبایی و سلامت
0

صدور بلیت اتوبوس بین شهری فقط با ارائه کارت واکسیناسیون

بازدید 4

صدور بلیت اتوبوس بین شهری فقط با ارائه کارت واکسیناسیون

صدور بلیت اتوبوس بین شهری فقط با ارائه کارت واکسیناسیون

فارس نوشت: معاون وزیر راه و شهرسازی از ضرورت ارائه کارت واکسن یا تست منفی کرونا برای انجام سفرهای بین‌شهری جاده‌ای از ابتدای آذر سال جاری خبر داد.

داریوش امانی، اظهار داشت: بر اساس پروتکل‌های جدید ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مقرر شده است از ابتدای آذر ظرفیت پذیرش مسافر در ناوگان اتوبوسی بین‌شهری از ۵۰ درصد به ۸۰ درصد ظرفیت هر اتوبوس افزایش یابد.

وی ادامه داد: برای این منظور مسافران باید در هنگام سفر با ناوگان عمومی مسافری بین‌شهری دارای کارت واکسن کرونا باشند و یا تست منفی کرونا با اعتبار حداکثر ۷۲ ساعت ارائه کنند.

امانی اضافه کرد: شرکت‌های مسافربری نیز مکلف هستند، موارد فوق‌الذکر را احراز کرده و از فروش بلیت و ارائه خدمات به مسافرانی که واجد شرایط مذکور نیستند، خودداری به عمل آورند و در صورت عدم مقررات خلف آنها مورد پیگیری و رسیدگی واقع می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: پیش از این نیز شرکت‌های مسافری با انجام استعلام الکترونیکی وضعیت سلامت مسافران از طریق سکوی «سروا» یا اپلیکیشن «ماسک» نسبت به احراز وضعیت سلامتی مسافران در ارتباط با بیماری کرونا اقدام می‌کردند از فروش بلیت به مسافرانی که در دوره قرنطینه کرونا قرار داشتند، خودداری می‌کردند که این امر همچنان برقرار است و همه دستورالعمل‌های لازم به همه شرکت‌های حمل و نقل بین‌شهری ابلاغ شده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: با توجه به ضدعفونی ناوگان عمومی مسافری در هر سفر، استعلام الکترونیکی وضعیت سلامت مسافران در زمان فروش بلیت و رعایت سایر پروتکل‌های بهداشتی و وضع مقررات جدید دایر بر لزوم ارائه کارت واکسن یا تست منفی کرونا به نظر می‌رسد، شرایط بهداشتی سخت گیرانه‌تری در جهت حفظ سلامت مسافران ایجاد شده است که استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برای مسافرت‌های بین‌شهری را همچنان بر وضعیت ایمنی بالا و مناسب بهداشتی قرار داده و هم‌میهنان گرامی می‌توانند با آرامش خاطر از این خدمات استفاده کنند.

۴۷۲۳۱

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.