مجله زیبایی و سلامت
0

سی‌تی اسکن بیمار کرونایی زمان خاصی ندارد

بازدید 4

سی‌تی اسکن بیمار کرونایی زمان خاصی ندارد

سی‌تی اسکن بیمار کرونایی زمان خاصی ندارد

رئیس انجمن رادیولوژی ایران گفت: برای انجام سی تی اسکن بیماران کرونایی، زمان خاصی وجود ندارد و هر زمان که لازم باشد باید این کار تشخیصی را برای بررسی وضعیت بیمار انجام داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بنابر انجمن رادیولوژی ایران ،مرتضی صانعی طاهری، در حاشیه مراسم روز جهانی رادیولوژی و تقدیر از خانواده شهدای مدافع سلامت رادیولوژی که در محل بیمارستان قلب شهید رجایی برگزار شد، اظهار داشت: در این مراسم علاوه بر تقدیر از خانواده شهدای سلامت رادیولوژی، برنامه‌های مختلفی برای آشنایی بیشتر همکاران رادیولوژیست در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به برنامه‌های انجمن رادیولوژی در دوران کرونا، افزود: ما بیش از ۸۰ وبینار در این دوران به صورت مجازی برگزار کردیم.

صانعی با اعلام اینکه انجمن رادیولوژی ایران در اجرای برنامه‌های آموزشی در دوران کرونا پیشتاز بوده است، ادامه داد: در ابتدای شیوع کرونا، انجمن ما توانست پروتکل‌های تشخیصی را ارائه بدهد و مطالب ما بیش از ۳۰۰ هزار بار در فضای مجازی توسط همکاران دیده شد.

وی با اعلام اینکه شیوه سی تی برای تشخیص کرونا هنوز کم رنگ نشده است، افزود: پروتکل‌هایی که ما ارائه دادیم، تأیید شد و فعالیت‌های ما بازخورد خوبی در سطح بین المللی داشت.

رئیس انجمن رادیولوژی ایران در ارتباط با تجویز سی تی برای بیماران کرونایی، گفت: تجویز سی تی طبق پروتکل‌هایی است که اجرا می‌شود.

صانعی افزود: مشاهدات ما نشان می‌دهد که در انجام سی تی نرمال ممکن بود در ابتدای دوران شیوع کرونا مقداری زیاد بود، اما در حال حاضر چنین روندی را نمی‌بینیم.

وی در ارتباط با انجام زمان سی تی در بیماران کرونایی، گفت: بیماری کرونا خیلی پیچیده است و زمان مشخص برای بیمار ندارد. زیرا، ممکن است یک بیمار خیلی زود درگیر شود و برخی دیگر نیز در هفته دوم درگیری ریه پیدا کنند.

رئیس انجمن رادیولوژی ایران افزود: بیمار بی علامت می‌تواند در یک تا دو روز سیر سخت شدن بیماری را پیدا کند و لازم است که سی تی انجام دهد. بنابراین، نمی‌توان برای تشخیص درگیری ریه زمان تعیین کرد.

۴۷۲۳۳

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.