مجله زیبایی و سلامت
0

سازمان غذا و دارو: تزریق تمام واکسن‌های داخلی و خارجی برای مردم رایگان است

بازدید 1

سازمان غذا و دارو: تزریق تمام واکسن‌های داخلی و خارجی برای مردم رایگان است

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: تزریق انواع واکسن کرونا از جمله واکسن برکت به مردم، در تمام مراکز واکسیناسیون کشور رایگان است و مردم هیچ‌گونه هزینه‌ای بابت دریافت واکسن کرونا نباید پرداخت کنند.

– اخبار اجتماعی –

دکتر «سید حیدر محمدی» در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم، درباره قیمت‌گذاری واکسن برکت اظهار داشت: قیمت‌گذاری واکسن برکت بر اساس قیمت‌گذاری مرجع انجام شده است و قیمتی که الآن دارد، 185 هزار تومان به ازای هر دوز در ویال‌های 10 دوزی‌ است البته واکسن به مردم کاملاً رایگان تزریق می‌شود‌. وزارت بهداشت واکسن برکت را با قیمت هر دوز 185 هزار تومان خریداری و سپس به صورت رایگان توزیع و به مردم تزریق می‌کند.

وی افزود: این قیمت‌گذاری، متناسب با قیمت‌گذاری‌های جهانی است و قیمت‌گذاری بر اساس ارز نیمایی بوده است.

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با بیان اینکه یکی از بخش‌های بزرگ هزینه‌های واکسن برکت، مربوط به تحقیق و توسعه آن بوده است خاطرنشان کرد: تحقیق و توسعه سریعاً حاصل نمی‌شود و حتی ممکن است تا 5 سال طول بکشد؛ این قیمت به نحوی کمک می‌کند که هزینه‌ها در بلندمدت بازگردد و پروژه توجیه اقتصادی داشته باشد و از نظر رنج جهانی نیز، قیمت واکسن برکت بالاتر از واکسن‌های وارداتی نیست‌.

واکسن برای مردم رایگان است

به گفته وی تزریق انواع واکسن کرونا از جمله واکسن برکت به مردم، در تمام مراکز واکسیناسیون کشور رایگان است و مردم هیچ‌گونه‌ هزینه‌ای بابت دریافت واکسن کرونا (چه واکسن‌های ایرانی و چه واکسن‌های وارداتی) نباید پرداخت کنند.

وعده‌های تولید برکت محقق نشد؟

این مقام سازمان غذا و دارو در پاسخ به سؤالی درباره میزان تولید واکسن برکت و وعده‌های مطرح شده نیز تصریح کرد: آنچه ما در سازمان غذا و دارو از نظر فنی تأیید کرده بودیم این بود که برکت ماهانه سه میلیون دوز واکسن تولید کند و قرار بود با اضافه شدن بیوراکتورهای جدید، این رقم به ماهانه 10 میلیون دوز برسد. برکت تاکنون حدود 10 میلیون دوز واکسن تحویل داده است و 6 میلیون دوز نیز در قرنطینه دارد. با راه‌اندازی بیوراکتورها این میزان واکسن تولید خواهد شد‌ و به سطح انتظار ما خواهد رسید.

درخواست 5 کشور جدید از گروه دارویی برکت برای خرید واکسنواکسن ایرانی آنفلوآنزا وارد چرخه مصرف شد/ ارائه مدارک واکسن برکت به سازمان جهانی بهداشتواکسن ایرانی آنفلوآنزا وارد چرخه مصرف شد/ ارائه مدارک واکسن برکت به سازمان جهانی بهداشتتولید 16 میلیون دوز واکسن برکت تا امروز/ ارائه مستندات برای اخذ مجوز سازمان جهانی بهداشتواردات داروی قارچ سیاه 16برابر شد/ تداوم تأمین واکسن کرونا تا 200میلیون دوزوزیر بهداشت: بدون کمک‌ سازمان‌های بین‌المللی اتباع خارجی را واکسینه می‌کنیم

انتهای پیام/؛

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.