مجله زیبایی و سلامت
0

دلیل کاهش ۳۵ درصدی مرگ‌ومیر کودکان در خاش چه بود؟

بازدید 1

دلیل کاهش ۳۵ درصدی مرگ‌ومیر کودکان در خاش چه بود؟

دلیل کاهش ۳۵ درصدی مرگ‌ومیر کودکان در خاش چه بود؟

ایسنا نوشت: رئیس مرکز بهداشت خاش ضمن اشاره به نقش مراقبت های پیش از بارداری، بارداری و پس از زایمان در سلامت مادران و کاهش موارد مرگ و میر کودکان گفت: ارتقاء شاخص های حوزه سلامت مانند مراقبت مادران باردار، کودکان، بیماران مبتلا به دیابت، فشارخون بالا طی ۶ ماهه اول امسال، منجر به کاهش ۳۵ درصدی مرگ کودکان نسبت به مدت مشابه سال قبل شد.

مهندس علی نقی زاده گفت: وضعیت سلامت مادران و کودکان شاخصی برای ارزیابی توسعه جامعه است، شناسایی به موقع و مراقبت ویژه مادران پرخطر و ارائه خدمات با کیفیت در دوران بارداری یکی از ابزارهای ارتقا سلامت مادران و کاهش میزان مرگ و میر مادران و نوزادان می باشد.

وی افزایش دو برابری مراقبت های پیش از بارداری در ۶ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته و بهبود ۱۰ درصدی سایر شاخص های مرتبط با مراقبت مادران باردار را نتیجه تلاش همکاران و همراهی و مشارکت بیشتر مردم به ویژه مراجعه به موقع به مراکز بهداشتی درمانی و مجموعه های تحت پوشش دانست و گفت: استمرار این وضعیت مسلما منجر به کاهش بیشتر موارد مرگ و میر مادران و کودکان طی ماه‌های آینده خواهد شد.

وی افزود: ارتقا شاخص شناسایی و مراقبت بیماران مبتلا به فشار خون بالا و دیابت توسط پزشکان، ماماها، مراقبین سلامت و بهورزان نسبت به متوسط دانشگاهی نیز دستاورد دیگری است که نتیجه تلاش همکاران در مراکز، پایگاهها و خانه های بهداشت در شرایط بحران کرونا بوده که قابل تحسین و تقدیر است.

به گفته مهندس نقی زاده: حفظ شاخص ها و دستاوردهای قبلی حوزه سلامت در کنار شناسایی، آموزش، مراقبت و پیگیری روند بهبود بیماران کرونایی با حضور کامل و مستمر پرسنل در راستای کنترل بیماری کرونا در طی ۲۰ ماه گذشته از زمان بحران کرونا از اهداف اصلی ما بوده است.

۴۷۲۳۳

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.