مجله زیبایی و سلامت
0

دریافت واکسن کرونا توسط ۷۲ درصد اصفهانی‌ها

بازدید 3

دریافت واکسن کرونا توسط ۷۲ درصد اصفهانی‌ها

دریافت واکسن کرونا توسط ۷۲ درصد اصفهانی‌ها

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تاکنون ۷۲ درصد اصفهانی ها دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند و امیدواریم در دو هفته آینده به ایمنی جمعی مطلوبی برسیم.

پژمان عقدک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرآنلاین اظهار کرد: از ظهر گذشته تاکنون ۴۸۱ بیمار مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شده است که از این تعداد ۲۰۷ نفر در مراکز درمانی بستری شده است.

وی افزود: در حال حاضر نیز یک هزار و ۸۵ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری هستند که ۲۰۱ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفته‌اند.همچنین طی ۲۴ ساعت اخیر نیز ۲۵۶ بیمار بهبود یافته کرونا از مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ترخیص شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه کل موارد فوت شده ناشی از کرونا اعم از فوت قطعی و مشکوک به این بیماری طی ۲۴ ساعت اخیر ۱۷ نفر بوده است، تصریح کرد: از ابتدای پاندمی کرونا تا کنون یک میلیون و ۱۹۱ هزار و ۵۳۱ بیمار قطعی و مشکوک کرونا به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مراجعه کردند که از این تعداد ۴۱۷ هزار و ۶۴۷ نفر بیمار قطعی مبتلا به کرونا بوده‌اند.

وی اضافه کرد: از ابتدای آغاز این پاندمی ۱۶ هزار و ۵۸۴ بیمار مشکوک و قطعی مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جان خود را از دست دادند که ۱۷۷ هزار و ۴۲۴ نفر از آنها دارای تست مثبت کرونا بوده‌اند.

عقدک با اشاره به اینکه روزانه ۵۰ هزار دز واکسن در اصفهان تزریق می شود، بیان کرد: تاکنون ۷۲ درصد جامعه دز اول و ۵۰ درصد هم دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و به ۶۲ درصد دانش آموزان هم دز نخست و ۲۴ درصد هم دز دوم واکسن کرونا تزریق شده است و امیدواریم با تسریع روند واکسیناسیون مقدمات بازگشایی مدارس در آذرماه فراهم شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه سبد واکسن در استان اصفهان کامل است، خاطرنشان کرد: با توجه به دریافت واکسن دز نخست توسط دانش آموزان و جمعیت بالای ۱۲ سال در استان اصفهان امیدواریم در دو هفته آینده به ایمنی جمعی مطلوبی دست یابیم.

48

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.