مجله زیبایی و سلامت
0

خطر مقاومت ویروس کرونا به درمان در پی استفاده از داروی ضدکرونا

بازدید 1

خطر مقاومت ویروس کرونا به درمان در پی استفاده از داروی ضدکرونا

مدیرعامل شرکت بیونتک معتقد است که هنوز این خطر وجود دارد که درپی استفاده از داروی ضدکرونا، ویروس نسبت به درمان مقاومت پیدا کند.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ اخیراً داروهای خوراکی ضد ویروس "مرک" و "فایزر" اثربخشی قابل توجهی را علیه پیامدهای کرونا نشان داده‌اند.

با این وجود بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، اوگور شاهین، مدیرعامل شرکت بیونتک گفت: فعلاً انتظار نداریم که درمان‌های خوراکی جدید (داروی خوراکی ضدکرونا) علیه عفونت ویروسی کووید19، تقاضا برای واکسن کرونا را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

وی افزود: به شخصه اعتقاد ندارم که این داروها بتوانند تاثیر بزرگی روی نرخ واکسیناسیون در آینده بگذارند اما به هر حال ما اوضاع را رصد خواهیم کرد.

او هشدار داد: در دسترس بودن داروها نقش مهمی را در سال آینده بازی خواهد کرد اما این خطر هم وجود دارد که در طول زمان ویروس کرونا نسبت به این داروها و درمان مقاومت پیدا کند.

به گزارش تسنیم؛ روز گذشته دبیر کمیته علمی کرونای ایران از احتمال تولید و تجویز یک داروی خوراکی ضدکرونا(مولنوپیراویر) در کشور خبر داد و گفت: داروی مولنوپیراویر در زمان حاضر در چندین شرکت ایرانی سنتز شده است و یکی از این شرکت‌ها ادعا کرده که مولکول مولنوپیراویر را توانسته است تولید کند و این دارو تنها داروی ضد ویروس اختصاصی برای کرونا است!

تحویل 13.2میلیون دوز واکسن ایرانی کرونا به وزارت بهداشت/ ماجرای پیش‌خرید 2 واکسن‌احتمال تولید و تجویز داروی ضدکرونای "مولنوپیراویر" در ایران/ شرایط تزریق دوز سوم واکسن کروناصدرو مجوز برای 17 فرآورده طبیعی در درمان کرونا/ ضرورت احیای طب ایرانی در کشورانتهای پیام/مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.