مجله زیبایی و سلامت
0

جزئیات طرح “محدودیت‌های هوشمند کرونایی” اعلام شد

بازدید 1

جزئیات طرح "محدودیت‌های هوشمند کرونایی" اعلام شد

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت جزئیات طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونا از ابتدای آذرماه را اعلام کرد.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ محسن فرهادی با بیان اینکه روز شنبه (22 آبان) کلیات طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها به تصویب ستاد ملی کرونا رسید، اظهار داشت: ار ابتدای آذرماه این طرح عملیاتی می‌شود.

الزامات پنج‌گانه طرح مدیریت محدویت‌های کرونایی

وی افزود: این طرح الزامات پنج‌گانه دارد. الزاماتی که طراحی شده شامل کارکنان دولت، اصناف، واحدهای صنعتی، کارگاهی، تجاری، واحدهای آموزشی و واحدهای مرتبط با مناسبت‌ها و ترددهای مردم است.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: اولین اولویت طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها کارکنان دولت است؛ از ابتدای آذرماه، کلیه کارکنان دولت و مؤسسات دولتی باید با تزریق واکسن کرونا در محل کار حاضر شوند.

کارکنان واکسن‌نزده چگونه جریمه می‌شوند؟

فرهادی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 80 درصد کارکنان دولت واکسن زده‌اند، تصریح کرد: عده کمی که هنوز واکسینه نشده‌اند باید در این فرصت باقیمانده واکسن خود را تزریق کنند زیرا در غیر این صورت از ابتدای آذرماه از حضورشان در محل کار جلوگیری می‌شود و در وهله اول به آنها مرخصی بدون حقوق داده خواهد شد؛ در مرحله دوم برای آنها غیبت زده می‌شود و در مرحله سوم، پرونده کارکنان واکسینه نشده به هیئت‌های بدوی تخلفات کارکنان دولت برای انفصال از خدمت به مدت یک‌ماه ارجاع می‌شود.

وی ادامه داد: اساس کار طرح محدویت‌های هوشمند، سامانه‌های موجود است؛ کارت دیجیتال واکسن و "کیو آر کد" روی آن، کافی است. همه افراد باید به سامانه سلامت وزارت بهداشت مراجعه و کارت دیجیتال فارسی خود را دریافت کنند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه کیو آر کد (QR-code) روی کارت واکسن کرونا، ملاک نظارت است، درباره نظارت بر واکسیناسیون سایر گروه‌ها نیز گفت: اصناف به دو گروه تقسیم می‌شوند که یک گروه آنها مانند دفاتر پیشخوان دولت، استخر، سینما، فروشگاه زنجیره‌ای و … پذیرش مشتری در محل دارند؛ در این گروه‌ها باید کلیه کارکنان و خدمت گیرندگان واکسینه شده باشند و در گروه دوم که مابقی واحدها را شامل می‌شود نیز شاغلین باید واکسینه شده باشند؛ برای مثال وقتی به نانوایی مراجعه می‌کنیم باید نانوا و شاغلین در آن نانوایی واکسن کرونا زده باشند و برای خریدارها مسیرهای کنترلی نگذاشته‌ایم.

تردد بین استانی با کارت واکسن دیجیتال

فرهادی درباره ممنوعیت ترددهای بین استانی بیان داشت: مقرر شد که برای کسانی که واکسن کرونا نزده‌اند ترددهای بین استانی در شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع باشد اما کسانی که واکسن زده‌اند، باید در سامانه ثبت نام کنند؛ مسافر در سامانه‌های وزارت کشور کد کارت واکسن را وارد می‌کند؛ سامانه‌های وزارتخانه‌های ارتباطات، کشور و بهداشت به یکدیگر متصل شده است و بنابراین صاحبان خودرو که هر دو دوز واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند می‌توانند بدون جریمه شدن مسافرت بروند.

میزان اثربخشی واکسن‌های کرونا در کشور اعلام شد/ تأثیر چشمگیر واکسیناسیون در کاهش مرگ‌ومیر+ جزئیات 1.6 میلیون دوز واکسن کرونا برای افزایش پوشش واکسیناسیون پناهندگان افغانستانی وارد کشور شد نگران تأمین دوز سوم واکسن کرونا نیستیم/ ابتلای 2برابری واکسن‌نزده‌ها به کرونا تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای چه افرادی توصیه می‌شود؟

انتهای پیام/

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.