مجله زیبایی و سلامت
0

توزیع 3 واکسن ایرانی کرونا طی 2 هفته آینده در مراکز واکسیناسیون

بازدید 2

توزیع ۳ واکسن ایرانی کرونا طی ۲ هفته آینده در مراکز واکسیناسیون

رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت از توزیع واکسن‌های «فخرا»، «رازی» و «اسپایکوژن» طی دو هفته آینده خبر داد.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا، «محسن زهرایی» با اشاره به اینکه واکسن کرونا به میزان کافی در کشور وجود دارد و در هفته‌های آینده نیز تعداد زیادی واکسن به دستمان می‌رسد، اظهار کرد: تا به امروز 136 میلیون دوز واکسن کرونا تأمین شده که حدود 12 میلیون دوز آن، تولید داخل بوده است.

وی افزود: با ورود تولیدکنندگان جدید این میزان افزایش می‌یابد. واکسن اسپایکوژن در هفته آینده در مراکز واکسیناسیون توزیع خواهد شد. انتظار می‌رود واکسن‌های رازی و فخرا نیز مجوز بگیرند و طی دو هفته آتی توزیعشان آغاز شود.

زهرایی ادامه داد: تولیدکنندگان داخلی وضعیت رو به رشدی دارند و برای دوز یادآور عمده اتّکای ما بر واکسن‌های ایرانی کرونا خواهد بود.

رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت‌ بهداشت با بیان اینکه گروه هدف بالای 12 سال در کشور شامل 68 میلیون نفر است، اعلام کرد: تاکنون 51 میلیون نفر دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و نیاز به مشارکت 17 میلیون نفر دیگر داریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر ویروس فرصت پیدا کند در جوامع مخالف بچرخد و انسان‌های بیشتری را آلوده کند، می‌تواند فرصت جهش و تولید سویه‌های جدید را داشته باشد در حالی که واکسیناسیون احتمال بروز سویه‌های جدید را کاهش می‌دهد.

رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت‌ بهداشت هشدار داد: گونه‌های جدید کرونا در راه هستند و در همین هفته‌های اخیر سویه‌های جدید از کرونا در روسیه و انگلیس موج جدیدی را ایجاد کرده است که زنگ خطری برای ما محسوب می‌شود؛ بنابراین بهترین راه، انجام واکسیناسیون کروناست و باید هم‌وطنان پیش از آغاز موج ششم نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.

تأکید مجدد وزارت بهداشت: "واکسیناسیون کرونا" در سراسر کشور اختیاری است وزیر بهداشت: سرعت واکسیناسیون کرونا در ایران غربی‌ها را شگفت‌زده کرده است وزیر بهداشت: 85 درصد فوتی‌های کرونا واکسن‌ نزده‌

انتهای پیام/؛

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.