مجله زیبایی و سلامت
0

بهترین زمان برای خوابیدن چه ساعتی است؟

بازدید 1

بهترین زمان برای خوابیدن چه ساعتی است؟

بهترین زمان برای خوابیدن چه ساعتی است؟

باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از دیلی میل، نوشت: محققان در مطالعه‌ای جدید بهترین زمان برای خوابیدن را مشخص کردند.

بر اساس مطالعه ای جدید، دانشمندان دریافته اند که بین زمان خواب و حمله قلبی و سکته مغزی، به ویژه در زنان، ارتباط وجود دارد و همچنین در افرادی که دیر می‌خوابند، خطر بیشتری وجود دارد.دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که خوابیدن بین ساعت ۱۰ تا ۱۱ شب بهترین زمان برای حفظ سلامت قلب است.

این مطالعه که توسط دانشگاه اکستر انجام شد، گفت که رفتن به رختخواب بعد از نیمه شب ممکن است به قلب آسیب برساند، زیرا افراد کمتر نور صبح را می‌بینند، که ساعت طبیعی بدن را مختل می‌کند.

این مطالعه داده‌های بیش از نفر۸۸۰۰۰ بزرگسال اینگلیسی بین ۴۳ تا ۷۴ سال را بررسی کرد. دانشمندان زمان خواب افراد را با استفاده از مچ بندهای هوشمند اندازه گیری کردند .

نتایج نشان داد کسانی که هر شب بین ساعت ۱۰ شب تا ۱۰.۵۹ شب می‌خوابیدند، کمترین میزان مشکلات قلبی را داشتند و افرادی که خیلی زود می‌خوابیدند، قبل از ساعت ۱۰ شب، و کسانی که بعد از نیمه‌شب می‌خوابیدند، ۲۵ درصد در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی یا سکته بودند، در حالی که این میزان خطر برای کسانی که بین ساعت ۱۱ شب تا نیمه‌شب می‌خوابیدند تا ۱۲ درصد بود.

دیوید بلنز، نویسنده اصلی این پژوهش گفت: بدن دارای یک ساعت ۲۴ ساعته داخلی به نام ریتم شبانه روزی است که به تنظیم عملکرد فیزیکی و ذهنی کمک می‌کند. یافته‌ها نشان می‌دهد که خواب زودهنگام یا دیر هنگام ممکن است باعث اختلال در ساعت بدن شود و پیامدهای منفی برای سلامت قلب و عروق داشته باشد.

بلنز گفت: مطالعه ما نشان می‌دهد که بهترین زمان برای خواب در نقطه خاصی از چرخه ۲۴ ساعته بدن است و انحراف از این زمان می تواند برای سلامتی مضر باشد.

او افزود: ما در چشمان خود گیرنده‌هایی داریم که برای تنظیم مجدد ساعت بدن به دنبال نور صبح هستند و اگر آن را نبینندباعث اختلال در بدن می‌شوند.

این مطالعه نشان داد که رابطه بین زمان خواب و خطر بیماری قلبی در بین زنان قوی‌تر است که ممکن است به دلیل تفاوت‌های هورمونی باشد.

دیوید بلنز می‌گوید: ممکن است در نحوه واکنش سیستم غدد درون ریز به اختلال در ریتم شبانه‌روزی بین جنس‌ها تفاوت وجود داشته باشد.

پزشکان می‌گویند بزرگسالان باید هر شب ۶ تا ۹ ساعت بخوابند و سعی کنند هر روز سر ساعت معینی بخوابند و از خواب بیدار شوند.

در حالت استراحت، بدن سلول‌های مغز، ماهیچه‌ها و اندام‌ها را ترمیم می‌کند و سطح هورمون‌ها را که برای سالم ماندن ضروری هستند، بازیابی می‌کند.

بلنز گفت: یکی از توصیه‌های کلیدی این است که اگر نور خورشید ریتم شبانه روزی را مختل می‌کند و این یک عامل خطر برای بیماری قلبی است، ایده خوبی است که سعی کنید در زمان معقولی بخوابید.

رجینا جیبلین، پرستار ارشد در بنیاد قلب انگلیس، توضیح داد: خواب کافی برای سلامت کلی ما و همچنین سلامت قلب مهم است؛ اما خواب تنها عاملی نیست که می‌تواند بر سلامت قلب تاثیر بگذارد.

این مطالعه نشان داد که تشویق افراد به داشتن زمان خواب منظم می‌تواند به پیشگیری از بیماری‌های قلبی با کمترین هزینه ممکن کمک کند.

لازم به ذکر است که این مطالعه فقط می‌تواند یک ارتباط را نشان دهد و نمی‌تواند علت و معلولی را اثبات کند. بنابراین، تحقیقات بیشتری در مورد زمان و مدت خواب به عنوان یک عامل خطر برای بیماری قلبی و گردش خون مورد نیاز است.

47231

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.