مجله زیبایی و سلامت
0

اهمیت جراحی لثه و مراجعه به متخصص لثه در تهران

بازدید 17

اهمیت جراحی لثه و مراجعه به متخصص لثه در تهران

دندان‌ها و لثه از بخش‌های اصلی بدن ما انسان‌ها هستند. که علاوه بر استفاده جهت خوردن و جویدن انواع خوراکی، ثأثیر بسزایی در نوع لبخند و زیبایی چهره دارند. همان‌طور که می‌دانید عدم رعایت نکات بهداشتی به مرور زمان موجب جمع شدن انواع پلاکت و باکتری در اطراف دندان‌ها می‌شود. این امر سبب شده تا لثه و دندان‌ها دچار عفونت شده و بیماری‌های مربوط به لثه نمایان شود. از طرف دیگر بعضی افراد به صورت مادرزادی و از بدو تولد با بیماری‌های لثه و سایر ناهنجاری‌های دندانی روبه‌رو هستند. برای رفع این‌گونه مشکلات دهان و دندان می‌توانید با مراجعه به متخصص لثه در تهران و سایر شهرهای کشور نسبت به از بین بردن عفونت و درمان این بیماری مزمن اقدام کنید.

با توجه به اینکه دلایل متعددی موجب شیوع بیماری‌های لثه و دندان می‌شود، روش‌های مختلفی نیز برای جراحی و درمان آنها وجود دارد. در این‌خصوص جراحی لثه با لیزر در کوتاه‌ترین زمان ممکن موجب رفع بسیاری از مشکلات لثه شده و زیبایی را به ساختار لثه، دندان و چهره فرد باز می‌گرداند. این موضوع از اهمیت بالایی در بین تمامی اقشار جامعه برخودار است و به همین جهت در ادامه به بیان اطلاعاتی در زمینه اهمیت جراحی لثه و مراقبت‌های پس از آن در کلینیک‌های متخصص لثه در تهران می‌پردازیم.

جراجی لثه چیست؟

شاید با خود بیاندیشید که جراحی لثه چیست و وجود این همه متخصص لثه در تهران و کلینیک‌های دندانپزشکی در سطح کشور چه لزومی دارد؟

در پاسخ باید گفت که حفظ سلامت دندان‌هاو لثه جهت داشتن لبخندی زیبا، چهره جذاب و لذت بردن از خوردن انواع خوراکی اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل افراد هنگام بروز مشکلات دهان و دندان به مراکز تخصصی دندانپزشکی مراجعه می‌کنند. به‌طور کلی جراحی لثه فرآیندی است که در آن تمامی عیب‌های بیرونی و درونی لثه برطرف می‌شود. در صورتی‌که بافت لثه به کلی آسیب دیده باشد و امکان ترمیم یا جراحی آن وجود نداشته باشد از طریق پیوند لثه مشکلات به وجود آمده برطرف می‌گردد. در این‌خصوص کلینیک دندانپزشکی دکتر ستاره هاشمی با بهره‌مندی از مجهزترین دستگاه‌های روز دنیا قادر است تا تمامی عفونت‌ها، باکتری‌ها و ناهنجاری لثه و دندان را در کمترین زمان برطرف نموده و ظاهری زیبا را به دندان‌ها و چهره شما هدیه کند.

چه زمانی جراحی لثه انجام می‌شود؟

بیماری‌های لثه به شکل‌های مختلف بروز پیدا می‌کند و شدت آنها با یکدیگر متفاوت است. از این‌رو براساس شدت عفونت یا ناهنجاری، جراحی لثه نیز به دو روش بستری و سرپایی انجام می‌شود. عمده‌ترین دلایل مراجعه به متخصص لثه در تهران و نیاز به عمل جراحی لثه عبارت است از:

 • بروز انواع بیماری، عفونت، قارچ و غیره به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی مربوط به دهان و دندان
 • تجمع انواع پلاکت و باکتری‌ها در اطراف دندان‌ها و لثه
 • مصرف دخانیات و سایر مواد مخدر
 • استفاده از بعضی داروها
 • وجود تومور و کیست در لثههدف از جراحی لثه

  همه عمل‌های جراحی مربوط به لثه و دندان یک هدف خاص را دنبال می‌کنند و آن هم درمان جدی بیماری‌های بافت لثه، رفع تمامی آسیب‌های پیش آمده و ترمیم لثه است. این اهداف در اولویت کار متخصص لثه در تهران و سایر شهرهای کشور قرار گرفته و با این رویکرد سعی دارند تا با ارائه خدمات تخصصی نظیر جراحی لثه با لیزر مشکلات لثه را به بهترین نحو ممکن برطرف سازند. برخی از مهمترین اهداف جراحی لثه در کلینیک دندانپزشکی دکتر ستاره هاشمی و سایر مراکز تخصصی دهان و دندان به شرح زیر است:

  1- ترمیم بافت آسیب دیده لثه و استخوان فک؛ یکی از اهداف اصلی انجام جراحی لثه در کشور ترمیم آسیب‌های وارد شده به لثه و استخوان فک است. زیرا لثه ارتباط نزدیکی با استخوان فک دارد و هرگونه بیماری و عفونت را به آن منتقل می‌کند.

  2- جلوگیری از افتادن دندان‌ها؛ در بسیاری از موارد بیماری و عفونت‌های لثه سبب شده تا بافت آن کیفیت خود را از دست بدهد و توانایی نگه داشتن دندان‌ها را نداشته باشد. در این حالت دندان‌ها به راحتی از لثه جدا شده و می‌افتند. یکی از کارهای اصلی متخصص لثه در تهران شناسایی این مشکل و جلوگیری از آن است. زیرا هزینه ساخت و جایگزین نمودن دندان مصنوعی بیش از جراحی لثه بوده و تأمین آن برای بسیاری از اقشار جامعه دشوار است.

  3- از بین بردن شکاف بین دندان‌ها؛ بیماری‌های لثه پس از مدتی منجر به ایجاد شکاف میان دندان‌ها می‌شود. بدین منظور در کلینیک دندانپزشکی دکتر ستاره هاشمی با جراحی لثه فاصله بین دندان‌ها برطرف شده و به‌صورت یکدست در کنار هم قرار می‌گیرند. به یاد داشته باشید که با کاهش شکاف بین دندان‌ها، کمتر مواد غذایی و سایر خوراکی‌ها در بین آنها قرار می‌گیرد و طول عمر دندان‌ها و لثه افزایش می‌یابد.

  4- تغییر شکل استخوان فک؛ گاهی اوقات شکل استخوان فک به گونه‌ای است که بسیاری از باکتری‌ها و قارچ‌ها را در خود جای می‌دهد و سبب بروز بسیاری از ناهنجاری‌‎های دندان و لثه می‌شود. در این راستا با مراجعه به متخصص لثه در تهران ساختار فک و استخوان آن مورد بررسی قرار می‌گیرد و تغییرات لازم جهت رفع وضعیت موجود انجام می‌شود.

  5- از بین بردن انواع عفونت و باکتری؛ یکی از اهداف اصلی متخصص لثه در تهران و کلینیک‌های دندانپزشکی رفع هرگونه باکتری و عفونت در لثه و دندان‌ها است. زیرا عامل اصلی ناهنجاری‌های دهان و دندان باکتری‌ها هستند.

  6- پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها مثل گینوییت، پریودنتیت و غیره. خاطر نشان می‌شود که جراحی لثه با لیزر برای درمان بسیاری از بیماری‌های لثه و دندان مؤثر است و موجب تسریع فرآیند درمان و بهبود لثه می‌شود.

  مراقبت‌های پس از عمل جراحی لثه

  همواره به یاد داشته باشید که رعایت نکات مراقبتی پس از جراحی لثه اهمیت فراوانی دارد و موجب کاهش دوره نقاحت پس از جراحی می‌شود. بنابراین پس از مراجعه به متخصص لثه در تهران و انجام عمل جراحی لثه دستورهای مراقبتی زیر را مدنظر قرار دهید.

  الف: در صورت خونریزی شدید پس از جراحی لثه، هر نیم ساعت یکبار پانسمان آن را عوض کنید و گاز استریل جدید جایگزین آن نمایید.

  ب: تا 24 ساعت پس از عمل جراجی لثه از استعمال دخانیات، نوشیدن نوشابه و سایر آشامیدنی‌های گازدار، نوشیدن مایعات داغ و تخلیه شدید محتویات دهان یا بینی خودداری کنید.

  پ: تا 48 ساعت پس از جراحی لثه هر 6 ساعت یکبار با محلول دهان شوی، تمامی قسمت‌های لثه و دندان‌ها را شستشو دهید.

  ت: در صورت تجویز دارو توسط پزشک حتماً طبق دستورالعمل و تا پایان دوره درمان از ان استفاده کنید.

  ث: معمولاً یک هفته پس از عمل جراحی لثه، زمان مناسبی برای معاینه و کشیدن بخیه‌ها است. بنابراین حتماً بین یک هفته تا ده روز پس از عمل جراحی به متخصص لثه در تهران مراجعه کنید.

  منبع: سایت دکتر ستاره هاشمی

مقاله اصلی

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.