مجله زیبایی و سلامت
0

آغاز تزریق اسپایکوژن در سراسر کشور/ ۶ میلیون دوز واکسن را یک ماه زودتر از موعد تحویل دادیم

بازدید 1

آغاز تزریق اسپایکوژن در سراسر کشور/ ۶ میلیون دوز واکسن را یک ماه زودتر از موعد تحویل دادیم

آغاز تزریق اسپایکوژن در سراسر کشور/ ۶ میلیون دوز واکسن را یک ماه زودتر از موعد تحویل دادیم

مدیرعامل شرکت تولید کننده واکسن اسپایکوژن گفت: ۶ میلیون دوز واکسن اسپایکوژن را یک ماه زودتر از موعد قرارداد به وزارت بهداشت تحویل دادیم.

هاله حامدی فر مدیرعامل شرکت سیناژن در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره میزان واکسن‌های تحویلی به وزارت بهداشت اظهار کرد: تولید ما از شهریور ماه آغاز شده بود و پس از اخذ مجوز مصرف اضطراری وزارت بهداشت قرارداد خرید ۶ میلیون دوز واکسن را منعقد و دیروز این محموله کامل شد و ۶ میلیون دوز واکسن اسپایکوژن را مطابق قرارداد و یک ماه زودتر از موعد به وزارت بهداشت تحویل دادیم البته تولید واکسن‌ها همچنان ادامه دارد و برای تحویل واکسن دوباره باید قرارداد خرید با وزارت بهداشت منعقد شود .

حامدی فر با بیان اینکه واکسن اسپایکوژن در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور توزیع شده است، بیان کرد: واکسن اسپایکوژن تاکنون در تهران و سایر استان‌ها توزیع شده است و اکنون این واکسن در سه مرکز واکسیناسیون‌ در تهران شامل باغ موزه دفاع مقدس در بزرگراه حقانی، فرهنگسرای اشراق در تهرانپارس، سینما بهاران در بزرگراه آیت الله سعیدی میدان بهاران در جنوب تهران توزیع شده است و افراد ساکن در تهران برای تزریق واکسن می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند.

مدیرعامل شرکت سیناژن ادامه داد: ما تاکنون ارز یا ریالی از دولت برای تولید واکسن اسپایکوژن دریافت نکرده‌ایم و پروژه تولید واکسن با سرمایه گذاری کامل بخش خصوصی به سرانجام رسیده است.

حامدی فر با بیان اینکه واکسن اسپایکوژن در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور توزیع شده است، بیان کرد: واکسن اسپایکوژن تاکنون در تهران و سایر استان‌ها توزیع شده است و اکنون این واکسن در سه مرکز واکسیناسیون‌ در تهران شامل باغ موزه دفاع مقدس در بزرگراه حقانی، مرکز واکسیناسیون 06 ارتش ، سینما بهاران در بزرگراه آیت الله سعیدی میدان بهاران در جنوب تهران توزیع شده است و افراد ساکن در تهران برای تزریق واکسن می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند.

وزارت بهداشت میزان نیاز برای تولید واکسن را اعلام کند

حامدی فر درباره حمایت از تولید داخل در حوزه واکسن‌های کرونا اظهار کرد: درخواست داریم تا وزارت بهداشت میزان واکسن درخواستی را مطابق یک برنامه ریزی مشخص به ما اعلام کند تا بتوانیم طبق برنامه و در موعد مقرر واکسن تولید کنیم و تحویل دهیم چرا که باید بدانیم چه میزان ماده اولیه و جانبی برای تولید واکسن نیاز داریم.

مدیرعامل شرکت تولید کننده واکسن اسپایکوژن بیان کرد: ظرفیت تولید ما ماهانه ٣ میلیون دوز بود که اکنون این ظرفیت به ۴ میلیون دوز افزایش پیدا کرده است. باید دانست برای صادرات سابقه مصرف واکسن در کشور مدنظر سایر کشورها برای خرید محصول است البته علاقه مندی‌ برای خرید واکسن اسپایکوژن از سوی برخی کشورها مطرح شده است.

فرایند اخذ مجوز مصرف اضطراری از سازمان جهانی بهداشت را شروع کرده ایم

حامدی فر درباره اخذ بین المللی مجوزهای مصرف واکسن اظهار کرد: ما فرایند اخذ مجوز مصرف اضطراری از سازمان جهانی بهداشت را شروع کرده ایم اما این فرایند زمان بر است و باید پایش کارآزمایی بالینی به اتمام برسد و داوطلبان تا چند ماه پس از تزریق واکسن مورد پایش و بررسی قرار بگیرند و داده‌های نهایی به سازمان بهداشت جهانی تحویل داده شود و ما بسیار امیدواریم هستیم که بتوانیم مجوز مصرف اضطراری واکسن اسپایکوژن را از سازمان بهداشت جهانی بگیریم چرا که خط تولید ما استاندارد اتحادیه اروپا را دارد.

مقاله اصلی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.